اخبار

گردهمايي شوراي هماهنگي موسسان مناطق 19 گانه با حضور زيني وند معاون وزير

گردهمايي شوراي هماهنگي موسسان مناطق 19 گانه با حضور زيني وند معاون وزير و رئيس سازمان مدارس و مراکز غيردولتي و دکترفولادوند مديرکل آموزش و پرورش شهرتهران در خانه معلم منطقه 3 برگزار گرديد.

 

 

به گزارش کارشناسي روابط عمومي آموزش و پرورش منطقه 3 ، گردهمايي موسسان مناطق  19 گانه شهرتهران با حضورآقاي  زيني وند رييس سازمان مدارس و مراکز غيردولتي  ، آقاي محمد محسن بيگي مديرکل مدارس و مراکز غيردولتي  ، دکتر فولاوند مديرکل آموزش و پرورش شهرتهران ، آقاي شاهمرادي مديرآموزش از راه دور ، آقاي پاپايي مدير شوراهاي سازمان ، روساي مناطق 19 گانه شهرتهران ، کارشناسان مشارکت هاي مردمي مناطق و موسسان مدارس غيردولتي در سالن خانه معلم منطقه 3 برگزار گرديد.

پس از قرائت قرآن ، خانم ماجدي ضمن خيرمقدم به مسئولين درخصوص مدارس غيردولتي و آمار و اطلاعات منطقه توضيحات مبسوطي اظهار داشتند.

دکتر فولادوند مديرکل آموزش و پرورش اظهار داشتند دولت تدبير و اميد با تمام قوا از قانون مدارس و مراکز غير دولتي حمايت کرده است اما مشکلاتي در سطح هماهنگي‌هاي اين قانون وجود دارد .

فولادوند با اشاره به اينکه اگر مدارس غيردولتي نبود، مشکلات بيشتري داشتيم، گفت: تهران يک ميليون و 200 دانش آموز در مدارس دارد و سعي کرده‌ايم به مناطق حاشيه‌اي و محروم شهر توجهي بيشتر داشته باشيم .

مدير کل آموزش و پرورش تهران با بيان اينکه شوراي نظارت مدارس غيردولتي تنها به شکايات رسيدگي نمي‌کند، اظهار کرد: اين شورا بايد مشکلات موسسان را بشنود چرا که مشکلات درون سازماني و برون سازماني زيادي داريم .

فولادوند با اشاره به اينکه بعضي از نهادها به مدارس غيردولتي  به عنوان مراکز تجاري توجه مي‌کنند، گفت: اين در حالي است که مدارس غيردولتي بخشي از نهاد آموزش و پرورش است اما در خصوص ماليات و عوارض با نگاهي ديگر به مدارس اعمال مي‌شود .

وي با اشاره به اينکه سياست آموزش و پرورش توسعه مدارس غيردولتي است، تصريح کرد: ميانگين تراکم 34  نفره در کلاس هاي درس تهران استفاده از مدارس غيردولتي را در اولويت برنامه ها قرار مي دهد به ويژه در مناطق غربي و جنوبي اين نياز تشديد مي شود .

فولادوند ادامه داد: در منطقه 22  با سياست هاي توسعه بي رويه جمعيت مواجه هستيم و براي رفع مشکل فضاي آموزشي حتي حاضر به دادن امتياز هستيم .

مدير کل آموزش و پرورش تهران گفت: اداره کل آموزش و پرورش تهران حاضر است بخشودگي هايي را در مناطق موردنياز به موسسان مدارس غيردولتي بدهد.

دکتر زيني وند رييس سازمان مدارس و مراکز غيردولتي  ضمن ابراز همدردي با خانواده‌هاي داغدار حادثه آتش سوزي مدرسه سيستان و بلوچستاناظهار کرد: اين حادثه با قصور چند نفر چندين خانواده را داغدار کرد.

وي ادامه داد: شروع بکار در بخش غيردولتي بايد 17  آيين نامه و دستورالعمل تدوين مي‌کرديم، بايد همه جوانب و ابعاد و ظرايف کار رعايت مي‌شد چرا که در بحث‌هاي حقوقي حتي يک کلمه شرايط را تغيير مي‌دهد که البته به خوبي کار را پيش برديم.

رئيس سازمان مدارس و مراکز غير دولتي گفت: از همه آيين نامه در کميسيون اصلي دولت بخش عمده‌اي به تصويب رسيده است، به عنوان مثال کاربري مسکوني فضا‌هاي آموزشي به هيچ عنوان قابل تغيير نيست و اين مصوبه در کميسيون‌هاي اصلي دولت تصويب و به زودي در صحن علني مصوب خواهد شد.

زيني‌وند با اشاره به اينکه بسياري از مشکلات دريافت ماليات، شهريه و مواردي از اين قبيل ديده شد، اظهار کرد: امسال براي اولين بار 30 ميليارد تومان براي صندوق حمايت از موسسان، بودجه دريافت کرديم و در اولين جلسه هيئت امنا براي پرداخت بخشي از بيمه معلمان مدارس غيردولتي تصميم گيري مي‌شود، البته با توجه به موارد ناچيز اعتباري اولويت با مناطق محروم است.

از ديگر برنامه هاي اين گردهمايي اجراي سرود توسط  دانش آموزان مدرسه غيردولتي نامي بود.

در پايان در جمع مؤسسان از آقاي طهرانيان مديرکل اسبق مدارس و مراکز غيردولتي  با اهدا لوح تقدير قدرداني  شد.

 

عکس هاي بيشتر مربوط به اين نشست را در بخش گالري تصاوير ببينيد.

 

منبع خبر: سايت آموزش و پرورش منطقه 3 تهرانViews: 122کل بازدید 970

All Rights Reserved - Designed by : ModernDesign.ir 2018