اخبار

نمايشگاه دستاوردهاي مدارس و مراکز غيردولتي افتتاح شد

 

اولين نمايشگاه دستاوردهاي مدارس غيردولتي افتتاح شد.

 

نخستين دوره نمايشگاه دستاوردهاي مدارس و مراکز آموزشي غيردولتي و صنايع آموزشي وابسته امروز راس ساعت 10 افتتاح شد. طبق اعلام مدير نمايشگاه، حدود 200 مدرسه، موسسه و شرکت در اين رويداد شرکت کرده‌اند.

 

به نقل از گسترش نيوز،  ديروز قريب به 200 مدرسه، مجتمع و شرکت خصوصي، چيدمان غرفه‌هاي خود را به پايان رساندند تا نظام آموزش‌ و پرورش ما براي نخستين بار در تاريخ خود، صاحب نمايشگاه شود. بعد از يک سال برنامه‌ريزي، چندين ماه ايجاد آمادگي، رفع ابهام، برگزاري جلسات هم‌انديشي و رفع ابهام امروز نمايشگاه بين‌المللي دستاوردهاي مدارس و مراکز آموزشي غيردولتي و صنايع آموزشي وابسته افتتاح شد. طبق اعلام مدير نمايشگاه، ادريس مازندراني آمار ثبت‌نام و تعداد غرفه‌ها کم‌سابقه بوده است. به‌اين‌ترتيب به نظر مي‌رسد که نمايشگاه از اين نظر موفق بوده باشد. حال بايد ديد که استقبال دو ضلع ديگر (والدين و دانش‌آموزان و پرسنل مدارس غيردولتي) چگونه خواهد بود. شوراي هماهنگي موسسان مدارس غيردولتي و مسئولان بخش دولتي، از جمله مديرکل آموزش‌وپرورش شهر تهران پيش‌تر در نشست‌هاي هم‌انديشي که برگزار شده بود از مديران و معلمان مدارس دولتي خواسته بودند که در نمايشگاه حضور داشته باشند. به اعتقاد کارشناسان تعليم و تربيت و تعدادي از مديران و موسسان شرکت‌کنندگان نمايشگاه، صدور يک بخش‌نامه مي‌‌تواند اين حمايت همه‌‌جانبه را تکميل کند و زمينه حضور هر چه پررنگ‌تر اين بخش مهم را فراهم آورد.

 

 

کمتر نمايشگاهي يافت مي‌شود که براي برگزاري آن تا به اين حد برنامه‌ريزي‌شده باشد. اما بخش زيادي از موفقيت هر نمايشگاه به ميزان استقبال جامعه هدف بستگي دارد. گفت‌وگوهاي گسترش‌نيوز با شرکت‌کنندگان نمايشگاه نشان مي‌دهد که يکي از دغدغه‌هاي اساسي آنها ميزان بازديد عموم مردم از نمايشگاه است. بايد ديد که والدين و دانش‌آموزان تا چه حد به بازديد از نمايشگاه علاقه نشان مي‌دهند. رئيس نمايشگاه دستاوردها چندي قبل از پوشش رسانه‌اي گسترده خبر داده بود. طبق برنامه‌ريزي به‌عمل‌آمده قرار است که علاوه بر مطبوعات و خبرگزاري‌ها، صداوسيما هم مراحل مختلف برگزاري نمايشگاه را پوشش دهد. مقامات مختلف آموزش‌وپرورش هم در نشست‌هاي مختلفي که حول نمايشگاه دستاوردها برگزار شده بود بارها بر اين نکته تاکيد کرده بودند. ميزان بازديد عموم مردم تا حد زيادي به اطلاع‌رساني گسترده بستگي خواهد داشت.

 

منبع خبر: گسترش نيوز

 Views: 45کل بازدید 969

All Rights Reserved - Designed by : ModernDesign.ir 2018